Burun estetiği isteyenler için önemli uyarılar

Burun estetiği ameliyatı sadece estetik amaçla yapılabileceği gibi doğuştan gelen bozuklukları düzeltmek veya solunum sorunlarını tedavi etmek için de uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatında yaş sınırına uyulması çok önemlidir. Birçok cerrah yüz gelişimini bozmamak için kızlarda 16-17, erkeklerde ise 17-18 yaşını beklemeyi tercih etmektedir.

Ameliyatınızın Planlanması…
Estetik operasyon öncesinde ve sonrasında cerrahınızla doğru bir iletişim içinde olmanız çok önemlidir. İlk muayenenizde cerrahınız size burununuz ile ilgili beklentilerinizi soracak, yüz ve burun yapınızı değerlendirerek yapılabilecekler konusunda sizi bilgilendirecektir.

Burun estetiği isteyenler için önemli uyarılar!
Ayrıca burnunuzun kemik ve kıkırdak yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz gibi ameliyat ve sonucunu etkileyecek faktörleri açıklayacaktır.

Burun estetiği öncesi ayrıca fotoğraflarınız çekilecek ve bilgisayarda ameliyatınız planlanacaktır.

Fotoğraflarınız üzerinde yapılacak çalışmalarla ameliyatınız sonrasında elde edilmesi muhtemel sonuçları görebilirsiniz.

Ayrıca cerrahınız sizi ameliyatınızda uygulanacak teknikler, anestezi yöntemleri, ameliyatın yapılacağı yer ve ameliyat sırasında oluşabilecek riskler konusunda da bilgilendirecektir.

Ameliyata hazırlık…
Burun estetiği ameliyatından önce, sizden altı saat süre ile yeme içmeyi kesmeniz, sigara kullanmamanız ve aspirin gibi kanı sulandıracak ilaçları almamanız istenecektir.

Bu tavsiyeleri dikkate almanız ameliyat sonrasında iyileşmenizi olumlu yönde etkileyecek ve hızlandıracaktır.

Ameliyat sonrasında bir gün boyunca sizinle kalacak ve eve ulaşımınızı sağlayacak bir refakatçiye ihtiyacınız olacağını da unutmamalısınız.

Yeni burnunuz ve ideal sonuç
Burun estetiği ameliyatınızdan sonraki ilk günler yüzünüze alışamayabilirsiniz.

Ameliyat sonrasında nadiren de olsa hastalarda moral bozukluğu olabilir ve bu durum çok olağan karşılanır.
Unutmayın ki burnunuz her geçen gün daha iyi görünecek ve bir iki hafta içinde ameliyat olduğunuz bile belli olmayacaktır.

İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish