Cazibenin sembolü olarak görülen memeler estetik,bütünlüğün en önemli yönlerinden biri olduğu düşünülür.

Ancak, gögüsler her zaman istenen boyut veya şekilde olmayabilir. Çeşitli genetik ve gelişimsel nedenlerle vücudun geri kalanıyla ilişkili olarak orantısız boyutta olan göğüsler, kadınların psikolojisini ve yaşam standardını olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak göğüslerinizin, çeşitli işlem ve cerrahi müdehalelerle normal olduğunu düşündüğünüz bir şeye kavuşması mümkündür. Mesela;

Göğüs Büyütme Operasyonu

Göğüs Küçültme Operasyonu

Göğüs Kaldırma Operasyonu

Dolu, başıboş ve küçük büyüklükte olan göğüsler, bir kadının güzelliğinin en önemli sebeplerinden biridir. Yapısal veya genetik faktörler nedeniyle daha büyük, daha küçük veya sarkık göğüsler, bir kadının yaşam kalitesini düşüren psikolojik sorunlara neden olabilir.

Meme kanseri, kadınlarda cilt kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser türüdür. Uluslararası Kanser Derneklerinin verilerine göre her yıl 1.3 milyon kadına meme kanseri teşhisi konuyor ve 465.000 kişi meme kanseri nedeniyle hayatını kaybediyor. Neyse ki, daha erken teşhis vakaları sayesinde meme kanserinin neden olduğu ölümlerin sayısı giderek azalmakta ve hastaların ömrü artmaktadır. Bu nedenle kanser tedavisi sonrası hastaların yaşam kalitesini arttırmak daha büyük önem kazanıyor. Bir veya her iki memenin kaybı, hastaları fiziksel, sosyal ve zihinsel olarak olumsuz etkiler. Burada meme ameliyatı, yaşam kalitesini iyileştirmekte ve hastaların zihinsel ve fiziksel iyileşmelerini sağlamaktadır. Günümüzde meme ameliyatları kanser tedavisinin normal bir parçası olarak kabul edilmektedir.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish