Burun Kaldırma Operasyonu

Burun Kaldırma

-Burunun üst ve orta kısmındaki anatomik yapısının normal olduğu yalnız burun ucundaki şekil bozukluğunu (sarkıklık, asimetri, genişlik, düşüklük, mandala sıkılmış burun ucu deformitesi gibi) düzeltmek için yapılan operasyonel işlemdir.

Burun ucu estetiği kapalı burun estetiği tekniği ile  burun iç kısmından yapılan kesilerle yapılır. Burun ucunda dışarıdan bakıldığında iz görülmez.

-Lokal veya genel anestezi altında yapılır.

-Burun ucu kıkırdakları  yeni konumlarına adapte edilir ve şekillendirilir.

-Kıkırdak eksikliği varsa burun içinden alınan kıkırdak grefti veya kulaktan alınan kıkırdak geftleri desteklenir. Burun ucu dolgunluğu ve estetik görsel görünümü sağlanır.

-Yumuşak dokuyada bir takım müdahaleler yapılabilir, çok kalın derili hastalarda kısmende olsa güvenli bir şekilde deride inceltme yapılabilir

-Operasyonda septum denen orta bölüme müdahale edilmişse bildiğimiz klasik bez tamponlar kullanılmaz.

Burun KaldırmaYa silikon  yaprakçıklar kullanılır (burundan nefes almaya izin verir) ya da burun içine septal strepler dediğimiz bir aletle tamponsuz burun ucu estetiği yapılır. Burada  eriyen dikişle tespitler yapıldığı için burun içinden herhangi bir şey almaya gerek kalmaz. Operasyon sonrası diğer uygulamalara göre burundan daha rahat nefes alınabilir.

-Burnun dış kısmına ise plastik atel veya sadece özel bandajlar kullanılır. Daha kapsamlı müdahalede plastik atel konur. Atel en erken 5 gün içinde alınır. Burun üzerindeki özel bandajlar ise 5-10 gün arasında alınır.

Burun Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

18 yaşını doldurmuş herkes burun kaldırma ameliyatı yaptırabilir. Hastaların genelde burun kemerleri düzgün burun uçları büyüktür. Bu nedenle sadece burnun uç kısmı düzeltilerek operasyon tamamlanır.

Burun kusuru sadece burnun uç kısmında olanlara ameliyat yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı ülkemizde sık sık yapılan bir ameliyattır. Kadınlar da erkekler de sıkça yaptırmaktadır.

Burun ucundan rahatsızlık duyan herkes bu ameliyatı yaptırabilir.

Burun Kaldırma Ameliyatı Nasıl Bir Ameliyattır?

Burun kaldırma operasyonu, burun estetiği ameliyatından daha kısa sürer ve daha kolaydır. Bu yüzden burun kemeri düzgün olup da burnun ucunda şekil bozuklukları olanlara bu ameliyat yapılır.

Başarılı bir operasyon hastanın rahat nefes aldığı ve doğal bir görünüm ile sonuçlanır. Burun ucuna uygulama yapılmışsa iyileşme süreci de kısa olur. Ama bazı durumlarda burun kıkırdağından alınan parçalar ile burun ucu tasarlanır. Bu durumda bandaj da daha detaylı olur. Ameliyat sonrası oluşan ağrı durumlar için ağrı kesici kullanılır.

Hastanın ikinci ya da üçüncü gün normal hayatına dönmesi beklenir. Kolay bir operasyondur ve bir çok uzman başarılı olarak gerçekleştirmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish