Kapalı Burun Ameliyatı Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır ?

Kapalı Burun Ameliyatı Sonrası

Kapalı Burun Ameliyatı Sonrası ameliyat günü ve ya ertesi gün taburcu olacaksınız. Ameliyatınızın ikinci veya üçüncü gününde doktorunuz burun içindeki silikonlarınızı almak için sizi çağıracaktır. Burun sırtındaki atel 5. veya 7. günde alınmakta ve ya değiştirilmekte ve bandlar yapıştırılmaktadır. On gün sonra burundaki bütün bandlar ve ya atel çıkarılmaktadır.

Burun ucu ve içindeki dikişler 15-20 gün içinde kendiğinden dökülecektir.Kapalı Burun Ameliyatı Sonrası doktorunuz tarafından takipe alınacak ve belirli aralıklarla kontrole çağırılacaksınız.

Ameliyattan 10 gün sonra rutin hayatınıza dönebilirsiniz. Ameliyatan sonra 2 ay boyunca gözlük kullanmamanız gerekecek. Ameliyattan 2 gün sonra vücudunuzu yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı ise kuaförde yıkatmanız gerekecek. Ameliyatınızdan 5-6 gün sonra normal duş alabilirsiniz. Ameliyatınızdan 10-15 gün sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

burun

Ameliyatınızın ikinci gününden itibaren istediğiniz herşeyi yiyip içebilirsiniz. Göz altında morarmalarınız varsa morarmalar geçene kadar güneşe çıkmamanız veya şapka kullanmanız gerekecektir.  Ameliyatınızdan 10 gün sonra uçağabilirsiniz.

 

Burun estetiği yani rinoplasti sonrası iyileşme süreci kullanılan tekniğe, yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özellikleri doğrultuşunsa farklılık gösterir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ve 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.

Ameliyattan sonra burun birkaç hafta hassaslığını korur

Burun estetiğinden sonra hasta aynı gün ya da bir gece sonra evine gidebilir. Özellikle ilk 3 gece başınızı yastıkla destekleyerek, dik bir pozisyonda uyumanız tavsiye edilir. İlk iki hafta boyunca burnunuzu kesinlikle sümkürerek temizleyin.

Deniz/Okyanus suyu kullanarak temizlemeye özen gösterin. Genellikle 3 gün içinde atel çıkarılır ve burnun üzerinde çeşitli renk seçenekleri olan bantlar takılır. Bu süre içinde burnun hareket etmesine yol açacak kuvvetli ve uzun çiğneme gerektiren yiyecekler tüketilmemelidir. Yüz kaslarının, dolayısıyla burnun, çok hareket etmesine neden olacak mimikler mümkün olduğunca engellenmelidir.

 

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish