Rinoplasti Fiyat Ve Ameliyat Bilgileri

Rinoplasti Fiyat

Rinoplasti Fiyat ve Ameliyat Bilgileri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabı en.eurasiaclinics.com da!

“Rinoplasti” olarak ifade edilen burun estetiği ameliyatı; burundaki şekil bozukluklarını iyileştirmek için uygulanan bir cerrahi işlemdir. Genel itibari ile rinoplasti işlemleri, genel anestezi altında uygulanır.

Burun tıkanıklığına da çözüm üretmek için septoplasti, alt konka cerrahisi ve sinüzit cerrahisi (Endoskopik sinüs cerrahisi-FESS) ile birlikte uygulanabilir.

burun ameliyatı rinoplasti

Burun estetiği (Rinoplasti) işleminin, genel sağlık durumu iyi olan 18 yaş üstü kişilerde uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Yaş altı sınırı kızlarda ve erkeklerde yüz gelişimine göre değişiklik gösterebilir.

Kişilerin burun muayenelerinden sonra, istekleri öğrenilir ve birlikte bilgisayar analizi yardımı ile kişinin yüzüne uygun burun biçimi belirlenir.

Burun estetiği operasyonu sonrasında bilinenin aksine ciddi ağrı olmaz. 3 saat sonra sıvı gıdalara başlanabilir. Göz altlarında az miktarda şişlik ve morluk oluşur ve 3 gün hafifçe artma eğilimi gösterir 4 günden sonra bunlar gerilemeye başlar.

Hastamız 7. gün burun sırtındaki alçının alınmasının ardından işine dönebilir. Aynı gün dikişler de alınır. Dikiş izi kalmamaktadır. 14. gün 2. kontrol yapılır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahi alanında en yaygın uygulanan ameliyatlardan biri olan Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı; hastanın nefes almasını iyileştiren, burun şeklini düzelten bir uygulamadır. Estetik burun ameliyatındaki amaç yüzün profiline uygun doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir burun yapmaktır.

Burun; yüzün ortasında bulunan ve işlevsel olarak hava pasajını sağlayan, en önemli organlardan biridir. Estetik burun operasyonlarında; ameliyat sırasında bu unsura dikkat etmek oldukça önemlidir.

Eğer burun içinde işlevini yerine getiremeyen yapılar mevcut ise iyileştirilmeli ve hastanın nefes alma kalitesi yükseltilmelidir. Bunun dışında operasyonun başarı oranları hastanın cilt özelliklerine göre de değişmektedir.

Derinin kalın ya da ince olması durumunda uzman, yöntemlerini bu deri özelliklerine göre belirlemelidir. Bunun dışında kıkırdakların inceliği ve şekli, kıkırdak ve kemikte gelişen eski travmalar gibi durumların da iyileşmesi bu operasyon ile sağlanabilir.

Burun estetiği operasyonlarında kemik ve kıkırdak dokularını; deri ve mukozadan ayırarak, kemik ve kıkırdak yapılarını yeniden şekillendirme operasyonudur. Hastanın burun deliklerinden içeriye kesiler yapılır. Hastanın cildinde herhangi bir kesi izi kalmaz. 

İletişim

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish