Burun Törpüleme Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Burun Törpüleme

Burun Törpüleme ameliyatları, normal ameliyatlardan farklıdır. Burun kemiğinden rahatsız olan bireyler için uygulanan bu törpüleme işlemi daha az riskli ve daha kolaydır.

Tek başına sadece burunda çok az bulunan kemer olması durumunda ya da klasik burun ameliyatlarının bir parçası olarak yapılabilmektedir.

Burun Törpülemeden Sonra Burunda Ne gibi Değişikliler Olur?

Hump Redüksiyon olarak da adlandırılan burun törpüleme, yandan daha küçük fakat önden daha yaygın bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır.

Burun törpülemeden sonra burundaki değişiklikler bu şekilde olduğu için kemiği daha enli olan bireylerin tercih etmemesinde yarar var.

Bazı burun kemikleri önden yassı görünür bu yüzden böyle buruna sahip kişilerin burun törpüleme değil de burun ameliyatı olmaları daha düzgün bir görüntü elde etmelerini sağlayacaktır.

Burun Fazla Törpülendiğinde Ne Olur?

Burun kemiğinin fazla miktarda törpülenmesi sonucunda burunda ‘Açık Çatı Deformitesi’ oluşmaktadır.

Bu da burnun fazla törpülenmesi sonucunda burun kıvrımının gözle görülür şekilde dikkat çekmesine neden olmaktadır.

Böyle bir durumda burun kemiğine alt taraftan kemik kırma diğer adıyla osteotomi işlemi uygulama sonucunda burun kemiğinin fazla törpülenmesi onarılabilir.

Bu işlem sayesinde burun kemiğinin duvarları bir araya gelecek şekilde yaklaştırılmaktadır.

Burun Törpüleme ile Burun Ameliyatı Arasındaki Fark Nedir?

Klasik burun ameliyatı estetiği çok uzun yıllardır yapılan, ameliyat sonrası daha uzun sürede iyileşme sağlayan bir ameliyat türüdür.

Burun estetiği olmak isteyen hastalar, daha kısa ve daha basit bir işlem uygulanması istendiğinde ‘ törpüleme işlemi’ yeni bir seçenek oluşturabiliyor.

Burun törpüleme ile burun ameliyatı arasındaki farklar arasında en önemlisi törpüleme işleminin daha az şişlik ve morluklara yol açmasıdır.

Bir diğer fark ise törpüleme işleminde kemik törpülenirken ameliyatta burun kemiği kırılıp tekrar yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0850 480 3545

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish