Burun Törpüleme Operasyonu

Burun Törpüleme

Burun törpüleme operasyonu, tek başına sadece burunda az miktar da kemer olması durumunda ya da klasik burun estetiği ameliyatlarının bir parçası olarak yapılabilmektedir. “Burun kemeri törpüleme” ya da “hump redüksiyonu” olarak da adlandırılan bu işlem, burun görünüşünün yandan daha küçük ve önden de daha yaygın bir görünüme kavuşmasına neden olmaktadır. Kabaca, az miktarda kemerli burunu olan hastalar için basit olarak uygulanabilen bir cerrahi müdahaledir.

Burun Törpüleme ameliyatları, normal ameliyatlardan farklıdır. Burun kemiğinden rahatsız olan bireyler için uygulanan bu törpüleme işlemi daha az riskli ve daha kolaydır.

Tek başına sadece burunda çok az bulunan kemer olması durumunda ya da klasik burun ameliyatlarının bir parçası olarak yapılabilmektedir.

 

Burun sırtındaki kemerin çok fazla olmaması halinde bir keski ya da kesici kullanmadan daha basit bir yöntemle yani törpüleme işlemiyle yapılan bir ameliyat türüdür. Burun törpüleme ameliyatı ile yapılabilecek işlemlerin de bir sınırı bulunmaktadır. Genel itibariyle basit bir işlem olduğu için bu tip ameliyatlar ile burun eğriliği gibi düzeltmek mümkün değildir. Burun ameliyatları sadece burun görünümünü daha düzgün kılmak amacıyla yapılmamaktadır. Burun ameliyatı, kişilerin burun tıkanıklığı yaşamaları, solunum güçlüğü çekmeleri gibi durumlarda da devreye girerek yaşanan sorunların kalıcı olarak giderilmesini sağlar. Burun ameliyatı ile giderilebilen ve cerrahi müdahalenin zorunlu olduğu durumlarda burun ameliyatı yapılabilir.

 

Revizyon ameliyatı daha önce estetik burun ameliyatı olan bir hastanın burun şekil bozukluğu veya nefes problemi nedeni ile tekrar ameliyat olmasıdır. Normal şartlarda revizyon oranları %3-15 arası değişmektedir. Bu oran daha kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Bu sadece hedeflenen burundan milimetrik sapmalardır. Daha kötü olma ihtimali binde bir gibi çok düşüktür. Revizyon burun ameliyatları çok basit veya daha önceki ameliyata bağlı olarak karışık olabilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0850 480 3545

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish