Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği burun ucunda olan şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan bir operasyondur. 18 yaş sonrası kadın ve erkeklerde önerilen burun düzeltme operasyonu burun kemik anatomik yapısı bozulmadan uygulanır.

Burun Kaldırma Fiyatları İle İlgili Sık Sorulan Soruları Cevaplıyoruz.

Burun Ameliyatı genel anestezi altında, hastane ortamında yapılmaktadır. Açık ya da kapalı ameliyat tekniği kullanılmaktadır. Kapalı teknikte tüm kesiler burun içinden yapılır. Açık teknikte ise burun içi kesilerine ilaveten burun ucu tabanında küçük bir kesi de dahil edilir. Hangi tekniğin uygulanacağı hastanın durumu ve cerrahın tercihi ile ilişkilidir. Operasyon sırasında nefes problemi ve estetik kaygılara son verme amacı esastır.

  • Burun ucu estetiği kapalı burun estetiği tekniği ile  burun iç kısmından yapılan kesilerle yapılır. Burun ucunda dışarıdan bakıldığında iz görülmez.
  • Lokal veya genel anestezi altında yapılır.
  • Burun ucu kıkırdakları  yeni konumlarına adapte edilir ve şekillendirilir.
  • Kıkırdak eksikliği varsa burun içinden alınan kıkırdak grefti veya kulaktan alınan kıkırdak geftleri desteklenir. Burun ucu dolgunluğu ve estetik görsel görünümü sağlanır.
  • Yumuşak dokuyada bir takım müdahaleler yapılabilir, çok kalın derili hastalarda kısmende olsa güvenli bir şekilde deride inceltme yapılabilir
  • Operasyonda septum denen orta bölüme müdahale edilmişse bildiğimiz klasik bez tamponlar kullanılmaz.

Ya silikon  yaprakçıklar kullanılır (burundan nefes almaya izin verir) ya da burun içine septal strepler dediğimiz bir aletle tamponsuz burun ucu estetiği yapılır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Burun ucu ameliyatları yapılırken kapalı rinoplasti tekniği yapılır. Tampon kullanılmyan operasyonda gerekli görülürse nefes almanızı sağlamak amacıyla delikli silikon splint kullanılır. Burun uç estetiği ile burun ucunuzu oluşturan yumuşak ve kıkırdak doku şekillendirilir. Varsa burun etleri, deviye septum sorunları ve poliplerde işlem esnasında düzeltilir. Burun estetiği sağlandıktan sonra burun cildinize özel bantlar yapıştırılır. Burun ucu kaldırma ya da burun ucu küçültme operasyonlarında lokal anestezi veya genel anestezi yapılır. Operasyon 30-60 dakika kadar sürer.

Burun Ucu Estetiği Sonrası

Burun ucunu düzeltme ameliyatları sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Evde ilk bir hafta yatarken başınızı yüksekte tutmak şişliklerin inmesini kolaylaştırır. Bununla birlikte birkaç gün sonra bantlar ıslatılmadan kısa süreli ılık duş alınabilir. Burun ucunun düzeltilmesi operasyonu sonrasında kısa süre içerisinde günlük hayata dönülebilir. Burun estetiği sonrası size verilen burun spreyleri düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Burun ucu estetiği fiyatları, işlem süreleri hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilir soru sorabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 850 480 3545

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

 

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish