Rinoplasti Ameliyatı Nedir?

Rinoplasti Ameliyatı Nedir

Rinoplasti Ameliyatı Nedir? Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Rinoplasti Ameliyatı Nedir?Rinoplasti ameliyatı burun yapısının yüze uyumlu hale getirilerek şekillendirilmesini sağlayan bir operasyondur. Bazı insanlar toplum içinde ilk karşılaşmada cana yakın ve anlaşılır olsalar da karşısındakilere soğuk, sinirli ve ulaşılması zor olan bir izlenim verirler. Bu açıdan insanlar tarafından dış görünümlerine göre değerlendirilirler. Bu kişilerin rinoplasti ameliyatı yaptırmaları dış görünümlerinin düzeltilmesi için faydalı olacaktır.

Rinoplasti (Rhinoplasty) , Burun Ameliyatı Sonrasındaki Süreç Nasıldır?

Rinoplasti ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede, genel anestezi altında, yaklaşık 2- 2,5 saatte gerçekleştirilir; hasta o geceyi hastanede geçirir; ertesi gün taburcu olur. Rinoplasti sonrası dönem ağrısızdır. Hasta bir hafta süreyle burnunun üzerinde küçük bir alçı taşır. İlk birkaç gün burundan hafif kan sızıntılarının olması doğaldır. Birkaç hafta süre boyunca burundaki ödem sebebiyle hastada nefes alma güçlüğü olabilir. İlk bir hafta içinde(alçılı dönemde) hasta hemen her istediğini yapabilir; herhangi bir kısıtlama söz konusu değil; alçıyı ıslatmamak koşuluyla duş alabilir, dışarıya çıkabilir, işine gidebilir.

Rinoplasti Sonrası Bakım İçin Yapılması Gerekenler

Rinoplasti Sonrası Bakım ilk iki gece yastık ile başınızı destekleyerek mümkün olduğunca dik bir şekilde uyumak ödem oluşma riskini en aza indirir.Düzenli beslenmek ve düzenli uyumak da iyileşme sürecinizin hızlanmasına yardımcı olur.

Dişlerinizi daha yumuşak bir şekilde fırçalamalısınız. Sert bir şekilde diş fırçalamak burun tabanında hassasiyete neden olabilir.

Eğilmeniz gereken ya da güç gerektiren aktivitelerden en az üç hafta boyunca uzak durun. Kuvvet ve sürekli hareket gerektiren aktiviteler hassas dönemde olan burnunuz için zorlayıcı olabilir.

İlk 4 ya da 6 hafta boyunca gözlük kullanılmamalıdır.

Burun kemiğinizin üzerine yüklenecek ağrılık burun kemiğinizin, kıkırdak dokunun çökmesine ya da şeklinin bozulmasına yol açabilir. Bu süreçte lens kullanmanız tavsiye edilir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: +90 850 480 3545

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish