Rinoplasti Ücretleri

Rinoplasti Ücretleri

Rinoplasti Ücretleri, Rinoplasti ameliyatı nasıl olabilirim?

Burun estetiği ile birlikte burun orta bölmesi eğriliklerinin düzeltilmesine rinoplasti denir. Çeşitli yayınlarda septorinoplasti adındaki bu ameliyat sadece rinoplasti adı ile anılmaktadır.

Aslında her rinoplasti ameliyatında septum denilen burun orta bölmesine,gerek düzeltme, gerekse ameliyatta gereken kıkırdağın elde edilmesi amacı ile müdale edilmektedir. Burun estetiği için başvuran hastaların çoğunda az Ya da çok septum eğrilikleri olmaktadır. Bu eğrilikler düzeltilerek hem güzel bir burun görünümüne hemde eğrilikler sebebiyle oluşan burun tıkanıklığı giderilerek rahat bir nefese kavuşulur.

Rinoplasti ÜcretleriAmeliyatta septuma müdahale edilmesi rinoplasti ameliyatının sıkıntılarını arttırmaz ve hastayı rahatsız edici bir etki yaratmaz. Ameliyat sonrası rinoplastide olduğu gibi ağrısız geçer.

Ameliyat çıkışında çok az şişlik ve morluk olsa bile 3 – 4 gün boyunca bunlar oluşabilir. 1.haftada azalır ve 15 günlük periyotta tamamen geçer. Silikon yapraklar 2 -3 gün yerinde bırakıldıktan sonra ağrısız bir şekilde çekilir. Uygun hastalarda ve silikon kullanılmasını dahi istemeyen kişilerde, yanlızca dikiş atılarak silikonlar kullanılmayabilir. Ameliyatın 1. haftasında burun sırtındaki alçı ve burun ucu dikişleri alınır, sonraki 1 hafta boyunca burun sırtına bantlama yapılır.

Septorinoplasti ameliyatı günümüzde gelişen teknikler sayesinde neredeyse ağrısız, istenmeyen durumların çok az ortaya çıktığı, hastaların daha güzel bir burun ve daha sağlıklı bir nefes almaya kavuştuğu, çoğu hastanın memnun olduğu bir ameliyattır.

Ameliyat süresince, hastanın karşılaşacağı sıkıntıların daha önceden anlatılarak, bunlara hazırlanması ve bu süreçte sıkıntıları birlikte gögüsleyecek bir hekimle yola çıkılması, sıkıntısız bir ameliyat süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

 Rinoplasti Belirtileri Nelerdir ?

Öncelikle burun ve nefes sesleri takip edilmelidir. Uyurken rahat nefes alamama, ağızda kuruluk, sesli nefes alma burun deviasyonunun başlıca belirtisidir. Burun tıkanıklığı, küçük küçük nefesler alma, genizde akıntı da diğer belirtilerdendir.

Çocuklarda da sıklıkla görülen burun deviasyonu operasyonu için ergenlik çağının geçmesi beklenmelidir. Çünkü ergenlik dönemi geçene kadar vücut gelişimini tamamlamamış olur ve hormonal değişimler tamamlanmadan önce yapılan kalıcı müdahaleler sakıncalıdır. Burun ile yaşanan solunumu engelleyerek yaşam kalitesini düşüren bu gibi durumlarda hemen bir doktora başvurmak gerekir. Özellikle çocuklarda ameliyat olunabilecek döneme gelinceye kadar periyodik olarak doktor kontrolleri yapılmalı. Kalıcı çözüm sağlayan ameliyatlardan sonra ise doktorun tavsiyelerine uyulmalı ve kontroller aksatılmamalıdır.

Rinoplasti Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel anestezi altında başarılı şekilde gerçekleştirilen ameliyattan sonra,

  • Pansuman ve burun bandajlarının, cerrahın belirttiği süre boyunca yenilenmesi gerekir.
  • Spor ve ağır egzersizler yapılmamalı yüz ve çevresi su ile temas ettirilmemelidir.
  • Bunların yanı sıra burnu darbelere karşı korumakta çok önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish