Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti Ameliyatı

Septorinoplasti Ameliyatı ile birlikte burun orta bölmesi eğriliklerinin düzeltilmesi Çeşitli yayınlarda septorinoplasti adındaki bu ameliyat sadece rinoplasti adı ile anılmaktadır.

Aslında her rinoplasti ameliyatında septum denilen burun orta bölmesine,gerek düzeltme, gerekse ameliyatta gereken kıkırdağın elde edilmesi amacı ile müdale edilmektedir.Burun estetiği için başvuran hastaların çoğunda az Ya da çok septum eğrilikleri olmaktadır. Bu eğrilikler düzeltilerek hem güzel bir burun görünümüne hemde eğrilikler sebebiyle oluşan burun tıkanıklığı giderilerek rahat bir nefese kavuşulur.

Septorinoplasti AmeliyatıAmeliyatta septuma müdahale edilmesi rinoplasti ameliyatının sıkıntılarını arttırmaz ve hastayı rahatsız edici bir etki yaratmaz. Ameliyat sonrası rinoplastide olduğu gibi ağrısız geçer.

Ameliyat çıkışında çok az şişlik ve morluk olsa bile 3 – 4 gün boyunca bunlar oluşabilir. 1.haftada azalır ve 15 günlük periyotta tamamen geçer. Silikon yapraklar 2 -3 gün yerinde bırakıldıktan sonra ağrısız bir şekilde çekilir. Uygun hastalarda ve silikon kullanılmasını dahi istemeyen kişilerde, yanlızca dikiş atılarak silikonlar kullanılmayabilir. Ameliyatın 1. haftasında burun sırtındaki alçı ve burun ucu dikişleri alınır, sonraki 1 hafta boyunca burun sırtına bantlama yapılır.

Septorinoplasti ameliyatı günümüzde gelişen teknikler sayesinde neredeyse ağrısız, istenmeyen durumların çok az ortaya çıktığı, hastaların daha güzel bir burun ve daha sağlıklı bir nefes almaya kavuştuğu, çoğu hastanın memnun olduğu bir ameliyattır.

Septorinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Septorinoplasti ameliyatlarında hasta doktor kontrolünden geçerek nasıl bir yol izleneceği saptanır. Kıkırdak ve kemik bölgesinde bulunan deformasyonlar, doğuştan gelen ya da sonradan oluşan yamukluklar saptanır. Bazı operasyonlarda yalnızda kıkırdaklı dokularda değişiklikler uygulanarak estetik bir görüntü oluşturmak mümkündür.

Ancak çok daha fazla deformasyon olan burunlarda kemikli yapılarda inceltme operasyonları da yapılmaktadır.

Bunun yanında burun içi fazla etlerin alınması ve bu ölçüde burnun daraltılması yine septorinoplasti ameliyatının aşamalarındandır.
Operasyon sonunda tampon uygulanan bölgeler yaklaşık 1,5  2 ay sonra normale döner.

Gözaltı ve yanaklarda oluşan şişlikler, morluklar da birkaç hafta içinde inip normale dönmeye başlar.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish