Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne kadardır ?

Ameliyattan sonra burun birkaç hafta hassaslığını korur

Burun estetiğinden sonra hasta aynı gün ya da bir gece sonra evine gidebilir. Özellikle ilk 3 gece başınızı yastıkla destekleyerek, dik bir pozisyonda uyumanız tavsiye edilir. İlk iki hafta boyunca burnunuzu kesinlikle sümkürerek temizleyin. Deniz/Okyanus suyu kullanarak temizlemeye özen gösterin. Genellikle 3 gün içinde atel çıkarılır ve burnun üzerinde çeşitli renk seçenekleri olan bantlar takılır. Bu süre içinde burnun hareket etmesine yol açacak kuvvetli ve uzun çiğneme gerektiren yiyecekler tüketilmemelidir. Yüz kaslarının, dolayısıyla burnun, çok hareket etmesine neden olacak mimikler mümkün olduğunca engellenmelidir.

burun estetiğiDiğer aktivitelere ne zaman geçilmelidir

Kuvvet gerektiren ve zorlayıcı egzersizlerde en az iki hafta süresince uzak durulmalıdır. Ayrıca burnunuzu çarpma, sürtme ve kaza gibi durumlara karşı korumalısınız. Bunun için topla yapılan aktivitelerden uzak durmalısınız. Burnunuza sürtme ihtimali olan giysiler yerine önden düğmeli ve rahat giyilip çıkarılan kıyafetler seçmelisiniz.

Deniz, havuz ve sauna gibi yerlere en az 4 hafta gitmemeli, hatta ne zaman gidebileceğinize doktorunuzdan tam olarak bilgi almalısınız. Burnunuzun üzerine yük bindirmemek için gözlük yerine doktorunuzun belirteceği süre içinde lens kullanın. Güneşin zararlı ışınlarına karşı krem ya da şapka kullanarak koruyucu önlem alın. Sağlık beslenmek, düzenli dinlenmek, sigara ve içki kullanmamak da iyileşme sürecinin rahat ve hızlı geçmesine yardımcı olur.

 

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish