Burun Kaldırma

RİNOPLASTİ

Rinoplasti burun sekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan cerrahi işlemdir.Estetik cerrahi’de en çok yapılan operasyondur.

Rinoplasti adı altında yapılan bu işlemde ayrıca hastanın nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğrilikleri( Deviasyon ameliyatı) düzeltilmektedir.

Estetik burun ameliyatındaki amaç yüzün profiline uygun doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir burun yapmaktır.

Eskiden olduğu gibi kalkık, burun deliklerini açığa çıkartan küçük ve oyuk burunlar rağbet edilmiyor.

Burun yüzün orta bölümünde yer alan fonksiyon olarak hava pasajını sağlayan organdır.

Estetik burun ameliyatını yaparken bu konuya dikkat etmek gerekmektedir.Ayrıca bozuk olan fonksiyonlar aynı ameliyat sırasında düzeltilmelidir.

RİNOPLASTİ AMELİYATI

Ameliyatın başarı oranı hastanın cilt özelliği( Kalın,İnce) ,kıkırdakların inceliği ve şekli, kıkırdak ve kemikte gelişen eski travma ve deformiteler ve dokuların iyileşme potansiyeli belirler.

Estetik Burun Ameliyatı kemik ve kıkırdak dokularını deri ve mukozadan ayırarak, kemik ve kıkırdak yapılarını yeniden şekillendirme işlemidir.

Hastanın burun deliklerinden içeriye yapılan kesilerle gerçekleştirilir.Hastanın cildinde kesi izi kalmaz.

18 yaşını doldurmuş ,büyüme yaşını tamamlamış hastalar estetik burun ameliyatı için uygun aday olarak kabul edilir.

Estetik Burun Ameliyatı öncesinde hasta seçimi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.Hastaya niçin ameliyat olmak istediğini sormak gereklidir.Hayalperest beklentiler olan, sanatçılara benzemek için ellerinde fotoğraflarla gelen hastaların beklentilerini hasta ile ayrıntılı şekilde konuşulmalı ve gerçekçi seviyeye getirilmelidir. Psikiyatrik sorunu olan hastalara estetik operasyon öncesi psikiyatri doktoruna yönlendirmelidir.

NELER YAPILMALI?

Hastaya ameliyatla ilgili geçekçi ve doğru bilgi verilir.Estetik cerrah,hastanın beklentileriyle ortak bir noktada buluşabileceği taktirde ameliyat kararı verilir.Hastanın fotoğrafları çekilir ve bilgisayarda karşılıklı istenen şekil hakkında bir anlaşmaya varılır.Ameliyat öncesi hastanın hazırlıkları yapılır.Her hastaya özgü ayrıntılı planlama yaparak ameliyat gerçekleştirilir.

Estetik burun ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır.Ortalama 2 saat süren bir operasyondur.Ameliyat sonrası burun deliklerine tampon yerleştirilir ve burun üzerine atel konur.Az miktarda göz etrafında şişlik ve morluk olur.Tamponlar 1-2 gün sonra alınarak hastanın nefes alması sağlanır ,atel ise bir hafta sonra alınarak hasta normal hayata dönmesi sağlanır.

Estetik burun ameliyatından sonra gözle görülür şişlikler 1-2 ay içinde gerilemektedir.Burun son şeklini alması için 6 ay-1 yıl süre geçmelidir.Hasta belirli aralıklarla kontrole çağrılır ve değişiklikler hasta ile izlenir.

İLETİŞİM;

TEL:0 553 788 0 216

MAİL:[email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish