Lazer Burun Ameliyatı

Lazer Burun üzerindeki işlemler genellikle nefes alma problemleri ve estetik şekillendirme amaçlı yapılır. Yapılacak işlem ne olursa olsun öncelik kemik, kıkırdak yapısı, koku merkezi ve burnun içindeki diğer sistemlerin korunması olmalıdır.

Kemik, burnun geneline yayılmış kıkırdaklar ve orta kıkırdak (Septum) hep beraber burnun temel taşıyıcı yapılarıdır. Daha iç bölgelerde ise dışarıdan gelen havayı nemlendiren ve ısıtan konka (burun eti) ve koku merkezleri vardır. Burnun taşıyıcı sistemi olan kıkırdaklardan temel destek taşıyıcı olan septum eğriliği (deviasyon), nefes yolunu daraltarak kişiye nefes alma sorunu yaratmaktadır.

lazerAlışılmış klasik ameliyatlarda septumun eğri kısmı çıkarılıp ya atılır ya da hastaya ‘’burnunuzu tıkayan kemik veya kıkırdak bunlardır’’ diye verilir. Oysa yapılması gereken septumun düzeltilerek bütün olarak yerinde kalması ve destek görevini yapmaya devam etmesini sağlamaktır.

Aslında septumun şekillendirilip yerine bırakılması hem nefes yolunu düzeltir hemde aynı anda burunun dış eğriliğinide düzeltir. Çünkü septum burnu eğri olduğu yöne doğru çekmektedir. Bu durum bize şunu da göstermektedir: burnun içi ve dışı ayrı yapılar değildir ve bu nedenle tek bir doktor tarafından aynı işlemde değerlendirilmeleri gerekir. İç ve dış yapıların farklı doktorlar tarafından değerlendirilmesi uzun vadede burun çökmesi gibi problemlere sebep olabilir.Lazer burunun üstündeki çıkıntıyı (hump) düzeltmek için de klasik yöntemde çıkıntıyı oluşturan parçaların çıkarılıp atılmaktadır.

Ancak bu da çok sağlıklı bir yöntem değildir. Bunun yerine çıkıntının yerinde şekillendirilip bırakılması gerekmektedir. Aynı şekilde burun ucunun aşağı doğru olması ve büyüklüğü de bu kıkırdak yapının kesilip, bozulup, eksiltilmesiyle değil, tüm kıkırdak yapıların eksiltilmeden şekillendirilmesi ile yapılmalıdır. Lazer burun kıkırdakları eksiltilerek, kesilip çıkarılarak yapılan her işlem başlarda estetik sonuç olarak iyi görünse bile eninde sonunda burnun direncici kaybetmesinden dolayı çökme, göçme ve düşmelere sebep olacaktır. Ayrıca konka (burun eti), oldukça kanlı ve üzüme benzer bir yapıdır.Lazer Alerjik nedenlerle büyüyüp nefes yolunu tıkayabilir. Benzer şekilde kesilerek alınması oldukça kanlı ve zahmetli bir işlemdir.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 850 480 35 45

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

 

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish